„Propaganda funguje, vazalské vlády se podvolují,“ říká Turoňová v reakci na aktuální tlak NATO, aby členské státy navýšily své obranné rozpočty na pět procent HDP. Podle ní nejde o nic jiného než o „penězovod ze státního rozpočtu“, který má zajistit zisky zahraničním firmám. „Budeme utrácet za něco, co nepotřebujeme, nebo dokonce nechceme, a navíc u firem, které s námi nemají nic společného,“ dodává.
Přitom čísla hovoří jasně. Rusko ročně investuje do armády zhruba 145 miliard dolarů. NATO? Desetinásobek – přes 1,4 bilionu dolarů. Přesto se ve veřejném prostoru stále živí strach z ruského vpádu, který má podle STAČILO! sloužit jako zástěrka pro neúspěchy vlád v ekonomice, inflaci či sociální politice.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



