Rejmont (TOP 09): Přibývá případů koronaviru

07.09.2020 18:46

V pátek 4. září laboratoře v ČR potvrdily nákazu novým koronavirem u 798 lidí, to je nejvíc za jeden den od začátku epidemie. Počty nakažených výrazně rostou od 1. září, dosavadní maximum bylo minulý týden překonáno 4x za sebou.

Rejmont (TOP 09): Přibývá případů koronaviru
Foto: TOP 09 / Šimon Pikous
Popisek: Miloš Rejmont
reklama

ČR má v těchto dnech nejvyšší tempo nákazy koronavirem ze sousedních zemí. Většina případů je bezpříznakových, ale narůstá i počet hospitalizovaných i nakažených nad 65 let. Díky prázdninám došlo k většímu šíření mezi mladými lidmi, kteří s infekcí většinou nemají problém.

ČR by měla mít od října rychlejší testy na koronavirus. Nákaza by se nezjišťovala z výtěru z nosohltanu, ale ze slin. Výsledek by byl zhruba za 45 minut. Nyní se používá výtěr z nosohltanu štětičkami. Výsledky mají lidé nejpozději do 48 hodin.

Povinné nošení roušek v celém Česku se vrátilo 1. září při cestách hromadnou dopravou, při návštěvách úřadů, zdravotnických a sociálních zařízení. Další zpřísnění čeká v následujících dvou týdnech Prahu, kde začíná komunitní přenos - to znamená nákaza člověka bez vazby na osoby, které navštívily oblasti s prokazatelným výskytem onemocnění.

Jsou podporovatelé i odpůrci nošení roušek. Za sebe mohu říci, že přicházím v nemocnici do kontaktu s velkým množstvím lidí, nosím samozřejmě roušku, je nepříjemné v ní být mnoho hodin denně, ale vím, že si snižuji riziko nákazy.

Cílem protiepidemické ochrany musí být potlačení šíření viru v populaci a tím ochránit rizikové skupiny i ekonomiku. Jsou to propojené nádoby. Dokud nebude vakcína proti COVID-19, tak se budou počty pozitivních stále zvyšovat. Vakcína by měla být do 6-9 měsíců.

MUDR. MILOŠ REJMONT, ČLEN TOP 09 SEMILY A LÉKAŘ SE ZAMĚŘENÍM NA DIAGNOSTIKU PRSOU

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koten (SPD): Díky covidu bohužel narostli i dospělí

20:25 Koten (SPD): Díky covidu bohužel narostli i dospělí

Interpelace na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 15. dubna 2021 na ministra průmyslu a obchodu Havlíčka…