STAN: EET jen pro neplátce DPH, prověrku pro kancléře

24.01.2018 5:37

Vláda bude jednat hned o dvou návrzích z dílny STAN, o zmírnění EET a přísnějších kritériích pro výkon funkce kancléře prezidenta republiky. Starostové se rovněž negativně staví k prezidentovu prohlášení, že i když prohraje volby, zneužije své pravomoci a jmenuje premiérem Andreje Babiše.

STAN: EET jen pro neplátce DPH, prověrku pro kancléře
Foto: STAN
Popisek: STAN

„Vláda bude zítra projednávat naši novelu o EET. Dlouhodobě chceme, aby povinnost evidovat tržby měli jen ti s obratem za rok přes 1 milion korun – tedy plátci DPH. Přitom vláda pravděpodobně bude proti – přiznává, že ještě nevyhodnotila dopady EET na malé živnostníky. Je otázkou, proč ještě nedávno chtěla EET rozšiřovat o 3. a 4. vlnu, když ještě neměla žádnou zpětnou vazbu. Neprošlo to jen díky Ústavnímu soudu,“ říká předseda poslaneckého klubu STAN Jan Farský.

„Zítra vláda rozhodne o naší novele, kterou zavádíme nejvyšší stupeň prověrky pro prezidentského kancléře. Podle vlády to není potřeba, my tvrdíme opak. Člověk, který má nejblíže k prezidentovi, který se účastní nejvyšších politických jednáních, který přichází do styku s utajovanými informacemi, jednoduše bez takové prověrky být nemůže. Navíc prezident Zeman už v minulosti řekl, že pokud jeho kancléř prověrku nezíská, propustí ho. Prověrku nedostal, ale nic se nestalo,“ říká poslankyně Věra Kovářová (STAN).

„Včera večer dosluhující prezident Zeman pronesl, že když prohraje volby, jmenuje narychlo Babiše premiérem, aby v rozhodování zabránil svému nástupci. To je jako kdybyste dostali padáka a jste ještě ve výpovědní lhůtě vyměnili podřízené za své kámoše. Tahle hradní bizarnost už musí skončit, a tím i pakt Babiš-Zeman. Je ostuda pro jakoukoliv demokratickou společnost takto zneužívat svěřenou moc,“ dodává poslanec Vít Rakušan (STAN).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Za zachování týmu letecké záchranné služby budeme bojovat

12:51 Hejtman Půta: Za zachování týmu letecké záchranné služby budeme bojovat

Liberecký kraj je zásadně proti omezení či dokonce zrušení speciálních záchranných prací při Letecké…