Senátor Valenta: Všichni sponzorujeme Babiše

29. 5. 2019 13:24

Komentář na facebookovém profilu k dotacím pro firmy premiéra Babiše

Senátor Valenta: Všichni sponzorujeme Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Valenta

Jen si připomeňme, co jsou to vlastně dotace. Jsou to peníze, které každý z nás odvádí formou daní do státního rozpočtu. A tyto peníze mimo jiné skončily na účtu pekárny, která patři do „bývalé“ firmy premiéra Andreje Babiše. A nebyly to jen tak ledajaké peníze. Šlo rovnou o 100 milionů Kč, které tak jedné „spravedlivě“ vybrané pekárně pomohly získat velkou konkurenční výhodu třeba před malou rodinnou pekárnou od nás ze Slovácka.

A že tyto peníze snad někdy dostaneme „proplaceny“ z Evropské unie? Hodně bych se tomu divil. Navíc jde stále o daně, které jsme my všichni ze svých výdělků poslali nejdříve finančním úřadům, ty pak ministerstvu financí, a to následně do Bruselu, aby je „štědrá“ Evropská unie možná někdy poslala do Babišových firem. Myšlenka evropských dotací absolutně selhala a stala se výnosným byznysem pro jednoho velkostatkáře, který si pro tunelování peněženek každého z nás vytváří líbivou a bohužel stále úspěšnou politickou pohádku.

A když už má Babiš pocit, že by se mu toto dobře fungující soukolí mohlo zadrhnout, případně jen zpomalit, tak hned vyrukuje s myšlenkou, že je třeba zvýšit daně z alkoholu či cigaret, vzít si desátek z výhry ve Sportce, nebo skokově navýšit pokuty za banální nedostatky v papírech u kdejakého živnostníka. A mezi tento legislativní chaos a politický populismus pak naopak schová např. snížení DPH pro řezané květiny, kdy záhy Babišův fond „čistě náhodou“ koupí největší firmy v tomto odvětví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Dnes jsme začali s institucionálními otázkami

20:04 Premiér Babiš: Dnes jsme začali s institucionálními otázkami

Premiér Babiš jednal na Evropské radě o rozšiřování i rozpočtu EU.