Senátor Valenta: Začala páleničářská sezóna

09.07.2018 5:29 | Zprávy
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k podmínkám pro pěstitelské pálenice.

Senátor Valenta: Začala páleničářská sezóna
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Senátor Ivo Valenta

A už to začíná :-) Rychlý nástup jara a teplé počasí urychlily také start páleničářské sezóny. A jak to vypadá, tak letošní ročník bude obzvláště povedený. Podle aktuálních zpráv to vypadá tak, že půjde o druhou nejvyšší úrodu od roku 2006 a že letošní sklizeň je třeba i o pětinu větší, než tak loňská. Jak to vidíte vy? Také jste s letošní úrodou spokojeni? Jen je škoda, že státní mašinérie pokračuje v nesmyslném tlaku také na pěstitelské pálenice, na které má také dolehnout povinnost vést elektronickou evidenci tržeb. To při několikanásobných kontrolních mechanismech, které jsou v každé pálenici nastaveny, považuji za zcela zbytečnou buzeraci. S představiteli pěstitelských pálenic na Slovácku jsem se proto domluvil, že se v Senátu pokusím prosadit, aby se jich stejně jako spolků a těch nejmenších živnostníků EET vůbec netýkalo. Tak nám držte pěsti :-)

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Farský (STAN): Rekordní vedra zabíjejí lidi po celé Evropě

7:04 Farský (STAN): Rekordní vedra zabíjejí lidi po celé Evropě

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vlně veder, která sužují Evropu.