Šlachta (Přísaha): Tak tu máme druhý Dozimetr

20.11.2023 17:17 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke kauze dopravní zakázky v Olomouckém kraji

Šlachta (Přísaha): Tak tu máme druhý Dozimetr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta

A zase jde o korupci a zase vracíme ke staré dobré ODS. Překvapuje to ještě někoho? Mě ne. Tentokrát chtěli v ODS podojit dopravní zakázky v Olomouckém kraji. Úkolem krajských politiků je spravovat svěřený majetek. Úkolem politiků v ODS je zřejmě si při tom co nejvíc nahrabat do vlastní kapsičky.

A tak se dali politici a lobbisti z ODS do práce. Nechali se podplácet stavebními firmami, začali manipulovat zakázkami, za odměnu jim vítězné firmy platily dovolené a další drahé dárečky jako bonus k 46 milionům, které se prokazatelně použily na předražené zakázky na opravy silnic v kraji.

Až zas někam pojedete autem, tak si na ně vzpomeňte. Na každý kilometr silnice koukají jen jako na příležitost, jak vás obrat o další peníze. A jak se nechat podplatit kýmkoliv, kdo je k tomu ochotný. Stará dobrá ODS. Tam se nezměnilo nic.

Mgr. Robert Šlachta

  • PŘÍSAHA Roberta Šlachty
  • mimo zastupitelskou funkci

Klíčovými postavami skandálu v Olomouckém kraji jsou náměstek hejtmana Michal Zácha a lobbista Robert Knobloch, oba dva členové ODS. Ten má podle policie dobré kontakty i na současnou Fialovu vládu. Celkem je v kauze 13 obviněných této korupční kauzy.

Anketa

Líbily se vám letošní oslavy 17. listopadu?

2%
86%
hlasovalo: 13429 lidí

Členové této organizované skupiny mezi sebou komunikovali, jak jinak, pomocí šifrovaných telefonů a používali technologie na rušení signálu při konspiračních schůzkách. Nepřipomíná vám to praktiky aktérů v kauze Dozimetr a ty jejich šifrované telefony, které měl Gazdík, Rakušan, Redl a další? Ono je totiž pořád dokola.

V této situaci ještě musím znovu připomenout absurdní situaci, že ministrem spravedlnosti je pořád Pavel Blažek, hlavní strůjce současné ODS. Ten už jednou zasáhl do živé kauzy, aby pomohl svým kamarádům z ODS. Udělá to znovu? Co myslíte?

Ještě krátce připomenu náš návrh řešení v případě podobných kauz:

  1. Maximální tresty pro odsouzené.
  2. Povinné prokázání původu VŠEHO jejich majetku
  3. Majetek s nedoloženým původem propadne státu
  4. Dodanění sporného majetku při dobré spolupráci policie a finanční správy

reklama

autor: PV

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtman Schrek: Do školy na kole, elektrokola bude možné nabít díky střešní fotovoltaice

23:08 Hejtman Schrek: Do školy na kole, elektrokola bude možné nabít díky střešní fotovoltaice

Žáci pelhřimovského gymnázia a obchodní akademie mohou na jaře vyrazit do školy na kole. V areálu no…