Štěch (ČSSD): Veřejný ochránce práv mi předal zprávu o činnosti za minulý rok

21.04.2011 8:14

Veřejný ochránce práv pan Pavel Varvařovský předal ve středu 20. dubna Souhrnou zprávu o činnosti veřejného ochránce práv za rok 2010 předsedovi Senátu panu Milanu Štěchovi.

Štěch (ČSSD): Veřejný ochránce práv mi předal zprávu o činnosti za minulý rok

P. Varvařovský seznámil M. Štěcha s činností kanceláře ombudsmana a nejčastějšími žádostmi, se kterými se občané na veřejného ochránce práv obracejí.

Shodli se na tom, že je třeba napravit některé nedostatky, které se projevily po přijetí novely zákona o zaměstnanosti. Diskuse se dále týkala nestejných podmínek pro odvody sociálního a zdravotního pojištění zaměstnanců a OSVČ a důsledků tohoto systému na důchodovou reformu.

P. Varvařovský upozornil M. Štěcha na některé podněty ve zprávě, které by se měly promítnout do legislativní činnosti Senátu.

Předseda Senátu ubezpečil veřejného ochránce práv, že zprávu co nejdříve předá Ústavně-právnímu výboru Senátu a Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu. Posléze se jí bude zabývat plénum Senátu.

Milan Štěch, předseda Senátu PČR

Vlastní dotaz Milanu Štěchovi můžete položit ZDE

Více:
Štěch: Bez vytvoření samostatné Palestiny nelze vybudovat trvalý mír

##PROFIL 89##

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: cssd.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Talíř (KDU-ČSL): Nechte se prosím naočkovat

22:10 Talíř (KDU-ČSL): Nechte se prosím naočkovat

Vyjádření 1. náměstka Františka Talíře k pandemické situaci