Vaigel (ČSSD): Kam kráčí centrum Zlína

21.01.2018 12:04

Město Zlín je velmi mladým a moderním městem. Centrum Zlína, reprezentované náměstím Míru, radnicí a zámkem je přirozeným, centrálním veřejným prostorem.

Vaigel (ČSSD): Kam kráčí centrum Zlína
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Řadu let mnoho aktérů, osobností a občanů diskutuje nad funkcí tohoto prostoru a jeho budoucí podobou. Ale zatímco probíhají tyto diskuse, tak pozorujeme, jak se přirozené centrum a těžiště Zlína přesouvá západním směrem, do areálu SVIT. Kam tedy kráčí a směřuje centrální prostor Zlína? Bude to přesun nebo souhra obou lokalit?

Jisté je, že je potřeba přejít k reálným krokům, směřujícím k revitalizaci a znovuoživení uvedené části města do podoby 21. století. Sem může patřit dostavba jižního bloku domů, která by tak pomyslně oddělila náměstí od frekventované hlavní silnice při zachování velké části parku s kašnou a vzrostlými stromy. Do tohoto bloku domů by se měly situovat služby občanům, zejména gastronomického provozu v přízemní části, kdy tato dostavba jistě povede k přirozenému znovuoživení náměstí.

Součástí centrálního prostoru města je Soudní ulice, kde je nutné urgentně postoupit vpřed s revitalizací objektu bývalého soudu. Tento objekt nejen že hyzdí centrální část města, ale technický stav objektu upadá a v dohledné době může představovat značné bezpečnostní riziko. Je zde potřeba dořešit parkování a další služby občanské vybavenosti.

Sad Svobody a prostor v podzámčí představuje na straně jedné samostatný prostor, na straně druhé je úzce spjat s centrální částí města a představuje pomyslnou spojnici mezi areálem SVIT a radničním prostorem. V současné době je stav sadu až tristní a mnoho zlíňanů, zejména po setmění, raději sadem neprochází. Zde je nutné navázat na revitalizaci parku Komenského, opět tento prostor oživit a zvýšit zde objektivní faktor bezpečí.

Kam kráčí centrum Zlína? Věřím , že když se nám povede rozdýchat občanskou i odbornou diskusi, přimějeme odpovědné politiky v Radě města Zlína uvažovat správným směrem.Chci, aby naše město bylo hrdým městem , které má důstojné a krásné centrum hodné krajského města.

Mgr. Roman Vaigel

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Máme na stole konečně konkrétní projekty 3,5 miliardy proti suchu

22:27 Premiér Babiš: Máme na stole konečně konkrétní projekty 3,5 miliardy proti suchu

Premiér Andrej Babiš ve středu 17. července 2019 vyrazil na pracovní cestu do Středočeského kraje. …