Valenta (KSČM): Aktuální radniční koalice v Plzni? Klientelismus a kšefty s městským majetkem

05.10.2020 17:43

Otevřený dopis Andreji Babišovi z Plzeňského kraje

Valenta (KSČM): Aktuální radniční koalice v Plzni? Klientelismus a kšefty s městským majetkem
Foto: Archiv J. Valenty
Popisek: Poslanec Jiří Valenta

Vážený pane předsedo hnutí ANO 2011 a současně předsedo vlády ČR,

přesně toho vrcholného exekutivního orgánu České republiky, který by bez předchozí vyjádřené důvěry poslankyň a poslanců Komunistické strany Čech a Moravy nemohl, v rámci ústavního pořádku a systému parlamentní demokracie naší země, v roce 2017 vzniknout, pane inženýre Andreji Babiši, zcela nepochybně jsem si vědom toho, že se v politickém prostoru ČR pohybujete nejen jako zakladatel a hlavní hybatel již zmíněného hnutí ANO 2011, ale především jako ideový pragmatik a do jisté míry i objektivní realista, jehož jedním z hlavních politických a možná jistým způsobem i vizionářských, cílů, bylo odvést naší zemi od dominance tzv. politicko-ekonomických mafií.

Registroval jsem, že Vám v realizaci vnitřní politiky jde o posun směrem k morálně přijatelné a ekonomicky prosperující pospolitosti občanů, před zákonem sobě rovnoprávných. Takováto vyjádření od Vás explicitně mnohokráte zaznívala, a to především v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, které jsem od roku 2013 členem. Stejně tak jako Vy!

Nejen kvůli tomu jste obdržel Vy a Vaše hnutí, naši jednorázovou politickou podporu, která Vám následně umožnila vstoupit do Strakovy akademie v Praze „hlavním vchodem“.

Rozhodně ne vše se Vám od té doby při řízení a správě země podařilo, tak jak jste často barvitě a vehementně sliboval. Přesto musím objektivně konstatovat, že jistý kvalitativní posun v životě mnohých sociálních skupin našich občanů, skutečně nastal.

O to více mne, ale především mnohé obyvatele Plzeňského kraje, velice znepokojuje demagogický a předpojatý přístup regionálního představitele Vašeho hnutí, aktuálně prvního náměstka primátora města Plzně Romana Zarzyckého.

Tento Váš volební lídr ANO 2011 v Plzeňském kraji, jen okamžik po ukončení krajských voleb, do médií populisticky vykřikuje, že s komunisty povolebně vyjednávat o ničem nebude. Asi, aby se zalíbil právě těm politickým subjektům, kde si „místní kmotři podávají dveře“. Prosím pěkně, není tomuto, poměrně kontroverznímu pánovi, o kterém by se dala napsat řada nelichotivých věcí, o člověku zjevně bez znalostí reálií celostátní politiky a dokonce nyní aspirujícímu na hejtmanské křeslo, jaksi stydno?

Pro Vaši informaci, aktuální radniční koalice v Plzni, ovládaná představiteli ODS a ANO představuje přesně to, pro co jste Vy, dle Vašeho vyjádření, do politiky vstupoval.  Konkrétně pro to, co jste chtěl pomoci v naší zemi odstranit.

I zde se jedná nejen o přebujelý klientelismus, povýšený despekt k oprávněným přáním občanů, ale především o dlouhodobé kšefty s městským majetkem v miliardových hodnotách, a to pod zásadním vlivem lokálních kmotrů s jejich umně provázanými, ekonomicko-politickými skupinami, kontrolujícími městskou aglomeraci po desítky let.

A ani Vaši politici to v našem městě prozatím nezvládají!

Pane Babiši, omluvte mne za moji otevřenost, ovšem vyjevované pokrytectví, politická ubohost a zejména ideologická předpojatost cloumající Vaším kandidátem na hejtmana v Plzeňském kraji, v podstatě v kombinaci s jeho faktickou volební prohrou (22,5 % získaných hlasů, místo průzkumy předpokládaných 30 % +), mne skutečně zaráží.

Byl bych velice rád, kdybyste na klíčové osoby hnutí ANO 2011v Plzeňském kraji apeloval, neboť se domnívám, že nejen Vám, ale i KSČM by mohlo jít o společnou věc. O život občanů, pokud možno na co nejvyšší úrovni, o jejich bezpečí, nebo také, a to v neposlední řadě, o rovnost před zákonem. A přirozeně i o princip řádného hospodáře v nakládání se svěřeným majetkem města.

Subjektivně se domnívám, že nic z tohoto, radniční koalice ve statuárním městě Plzni (mnohdy za přispění právě Vašich zastupitelů) nenabízí a současně se velice obávám, že by se tyto nešvary mohly přenést i do fungování nově zvoleného Zastupitelstva Plzeňského kraje.

To je však již jen Vaše plná politická zodpovědnost!

V případě, že by nám oběma mohlo jít skutečně o kultivaci české politické scény, nelze přijmout fakt, že hnutí ANO 2011 je na celostátní úrovni tolerováno KSČM a současně si někteří jeho „pěšáci“ odehrávají v Plzeňském kraji vlastní ideologické a nenávistné války právě na vrub komunistů!

S přátelským pozdravem

Jiří Valenta, nově zvolený zastupitel Plzeňského kraje, poslanec PS PČR

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jak se vám se Svobodou jedná?

Zdá se, že má problém se s ostatními dohodnout. Za mě je to strašně arogantní člověk, osobně ho sice neznám, ale když ho vidím, tak na mě působí jak červený hadr na býka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trikolora: Opoziční strany by se měly domluvit na společném kandidátovi

9:45 Trikolora: Opoziční strany by se měly domluvit na společném kandidátovi

Dopis předsedům dvou největších opozičních stran, zveřejněný na facebookovém profilu