Veselý (ČSSD): Dovolenou v Chorvatsku letos znepříjemní čekání na hranicích

17.06.2018 12:42

Češi, jedoucí na dovolenou do Chorvatska v nadcházející letní sezóně, musí počítat s mnohahodinovým stáním na hranicích. Zejména Slovinci zpřísňují kontroly a budou prověřovat cestovní doklady posádek doslova všech, i osobních, automobilů. Čekání na hranicích tak budou muset čelit všichni Češi, kteří pojedou k moři do Chorvatska, a to zejména na své zpáteční cestě.

Veselý (ČSSD): Dovolenou v Chorvatsku letos znepříjemní čekání na hranicích
Foto: archiv O. Veselý
Popisek: Poslanec Ondřej Veselý
reklama

Jestliže se vloni čekalo na hranicích Chorvatska se Slovinskem několik desítek minut a maximálně do dvou hodin, letos to už budou hodiny a hodiny. Čeští turisté, pro něž je Chorvatsko nejvyhledávanější zahraniční destinací v létě, se tak musejí obrnit velkou trpělivostí.

„Mám aktuální informaci přímo od slovinského zmocněnce pro Evropskou unii, že budou kontrolovat každé auto, a to zejména při opuštění území Chorvatska a vjezdu vozidel na půdu států Schengenského prostoru přes slovinskou hranici. Důvodem je přísná ochrana vnější schengenské hranice,“ uvedl poslanec a člen výboru pro evropské záležitosti Parlamentu ČR Ondřej Veselý.

Ten doporučuje českým turistům, aby ke své cestě z Chorvatska volili například všední dny, kdy se očekává o něco menší nápor, nebo aby se dostatečně zásobili tekutinami i jídlem, zvláště, pokud cestují s malými dětmi. „Ještě loni bylo možné projet celkem hladce. Stálá potřeba důsledné ochrany Schengenského prostoru a tlak ze strany Rakouska ale přiměl Slovince, aby důsledně kontrolovali každé vozidlo. Rapidně se tak zpřísňují kontroly na hranicích a turisté musejí počítat s mnohahodinovými frontami,“ podotkl.

„Překvapuje mě, že ministerstvo zahraničí dosud neprovádí žádnou informační kampaň, přestože už se letní sezóna v Chorvatsku razantně blíží,“ dodal Veselý.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

10:57 Vích (SPD): Když se Německu a Francii chce, EU je schopná všeho

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z p…