Vích (SPD): Brexit prostě bude a třeba i bez dohody

17.01.2019 22:08 | Zprávy

Je ale potřeba ochránit naše firmy a občany. O co vlastně jde? Velká Británie už nechce být součástí Evropské unie. Formou referenda se občané ve Velké Británie vyslovili pro vystoupení z EU.

Vích (SPD): Brexit prostě bude a třeba i bez dohody
Foto: archiv
Popisek: poslanec Radovan Vích (SPD)

Důvody jsou jasné. Migrace, množství osob ze států EU (1,4 milionu Poláků!), kteří vykonávají nejnižší profese a tím pádem čerpají štědré sociální dávky, rybolov ve společných vodách EU, posílání velkého množství peněz do unijního rozpočtu a diktát ze strany EU. Premiérka Theresa Mayová však plní vůli občanů a Velká Británie z EU odejde. Britové si chtějí o zahraničních smlouvách a legislativě prostě rozhodovat sami! A bez sankcí EU uvalených třeba na Rusko. Hájí tvrdě národní zájmy a ustála hlasování o důvěře vlády. A elitáři z EU (s neskutečnou podporou veřejnoprávních probruselských médií) jsou v křeči! Je to jasné. Odejde jeden a odejdou další a do toho blížící se eurovolby, kde bude dominovat téma migrace. Jinak Velká Británie se po brexitu velmi rychle "oklepe" z propadu ekonomiky a hodnoty britské libry a pak to bude již pouze dlouhodobý trvalý růst větší než průměrný růst HDP států EU. Je to prostě silná a výkonná ekonomika.

Přitom se to zdálo tak jednoduché. Hlasovala pro to v červnu roku 2016 v referendu většina těch jejích občanů (tedy 51,9% , což představovalo 17,411 milionů hlasujících), kteří se referenda zúčastnili. Britská vláda vedená premiérem Davidem Cameronem se jim rozhodla vyhovět. Cameron, lídr Konzervativní strany, to však nedělal z přesvědčení, ale aby oslabil protiunijní opozici (hlavně UKIP vedený Nigelem Faragem, což se nakonec opravdu povedlo). Dále chtěl David Cameron tím hlasováním donutit Evropskou unii k takovým ústupkům, které by mohl prezentovat doma, a odvrátil spoluobčany od myšlenky z EU odejít. Evropská unie ale chybně vyhodnotila zarputilost Anglosasů a neustoupila ani o píď. A nejen Evropská unie jako celek, ale i jednotlivé členské státy EU při bilaterálních jednáních, o které se Cameron před referendem pokoušel napříč celou Evropskou unií. Ještě mám v paměti vítězoslavný výraz bývalého premiéra Sobotky, když prohlašoval do médií, že Česká republika neustoupila Britům, kteří se snažili vyjednávat i s jednotlivými členskými státy EU zvlášť, mimo hlavní vyjednávací linii s Bruselem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Výsměch proklamované transparentnosti!

14:04 Kordová Marvanová: Výsměch proklamované transparentnosti!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výběrovému řízení na post bezpečnostního ředitele p…