Vrecionová (ODS): Zpátečka Evropské komise je důkazem počáteční zahleděnosti do zelené ideologie

26.02.2024 18:09 | Tisková zpráva

Po několika vypjatých týdnech, kdy se zemědělství stalo hlavním tématem jak v Evropě, tak v Česku, Evropská komise představila některé návrhy na snížení administrativní zátěže pro zemědělce.

Vrecionová (ODS): Zpátečka Evropské komise je důkazem počáteční zahleděnosti do zelené ideologie
Foto: Redakce
Popisek: Veronika Vrecionová

Europoslankyně Veronika Vrecionová u této příležitosti aktuální jednání komise kvituje, podobně jako řadu dobrých návrhů snížení byrokracie v zemědělství, které z jednání vyvstaly. Upozorňuje ale na počáteční zahledění do zelené ideologie a absolutní odtržení od reality v zemědělském sektoru.

Anketa

Která vládnoucí strana zatím nejvíce prospěla České republice?

2%
3%
0%
92%
0%
0%
3%
hlasovalo: 49926 lidí

„Jsem ráda, že Komise konečně začala jednat a přišla s řadou dobrých návrhů na snížení byrokracie v zemědělství. Nicméně, byla to právě Komise, která tuto zátěž vytvořila a teď hasí vlastní požár,” říká Veronika Vrecionová, europoslankyně za ODS.

Evropská komise chce v krátkodobém horizontu například revizi pravidel týkajících se podílu trvalých travních porostů, revizi metodiky pro systém monitorování ploch (AMS), tak aby došlo k výraznému snížení kontrol na místě u farmářů, nebo zjednodušení změn ve strategických plánech SZP. Některá opatření dopadnou přímo na zemědělce, některá rozváží ruce členským států.

Komise navrhuje i střednědobé a dlouhodobé změny, ale to jsou změny, které si vyžádají úpravu evropské legislativy, která má nastat po konzultacích v letošním roce.

„Je až úsměvné, že chce Komise nyní vést strategické dialogy a konzultace o nastavení zemědělské politiky, když posledních pět let pracovala na tom, aby ji co nejvíce zkomplikovala. Ukazuje to pouze to, jak byla Evropská komise zahleděna do své zelené ideologie a je absolutně odtržena od reality v zemědělském sektoru. V posledních týdnech se ukázalo, že zemědělci mají sílu a není radno je opomínat,” říká Veronika Vrecionová.

„Doufám, že s novou Komisí v letošním roce přijde i racionální otevřený přístup k diskuzi a nastavení nové společné zemědělské politiky po roce 2027," dodává Vrecionová.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Munzar (ODS): Zisk není sprosté slovo

17:17 Munzar (ODS): Zisk není sprosté slovo

Sociální role a odpovědnost firem jsou témata, která se dnes hodně řeší. Nejde ale o nic nového. Již…