Andrej Babiš

  • ANO 2011
  • Ústecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,73. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.08.2022 14:43:18

Pane premiére, najděte v sobě odvahu a odvolejte pana Rakušana

Pane premiére, najděte v sobě odvahu a odvolejte pana Rakušana

Otevřený dopis premiérovi Petru Fialovi

Vážený pane předsedo vlády,

z médií jsem zaznamenal, že jste prvnímu místopředsedovi vlády a ministru vnitra Vítu Rakušanovi vyjádřil plnou podporu. Váš přístup mě zklamal. Čekal jsem, že člověk, který se dlouhodobě zaštiťuje morálkou a slušností, podpoří v krizových okamžicích svá slova také činy. Mrzí mě, že jste nakonec upřednostnil zájmy své vlády před zájmy a bezpečností České republiky.

Já i hnutí ANO jsme přesvědčeni, že je zcela nepřijatelné, aby ministrem vnitra a druhým nejvyšším představitelem vlády České republiky byl člověk, který je nejen zcela nekompetentní zastávat svou funkci, ale také člověk s prokazatelnými vazbami na mafiánské struktury. Domnívám se, že Vám nemusím připomínat všechny skandály spojené s panem Rakušanem a jeho hnutím STAN. Kauza Dozimetr, vazebně stíhaný lobbista Michal Redl a vazebně stíhaný bývalý předseda pražského STAN Petr Hlubuček jsou dostatečným důkazem.

Mnohem závažnější je fakt, že pan Rakušan jmenoval do funkce ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace Petra Mlejnka, člověka s úzkými, dlouholetými vazbami na mafiána Redla, pravou ruku gangstera Radovana Krejčíře. Je zcela skandální, že pan Rakušan o těchto kontaktech věděl před jmenováním pana Mlejnka, přesto mu to nevadilo a člověka s vazbami na gangstery prosadil do funkce ředitele ÚZSI. A Vaše vláda setrvání pana Mlejnka dokonce posvětila.

Ještě jednou Vás vyzývám, najděte v sobě odvahu a odvolejte pana Rakušana. Jeho setrvávání na postu ministra vnitra dál podkopává již tak chatrnou důvěru veřejnosti vůči vašemu kabinetu, ale především dělá ostudu České republice před našimi partnery v Evropské unii a v zahraničí. Pokud to nedokážete, bude hnutí ANO donuceno vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Nad kauzami Vaší vlády jsme dosud kvůli českému předsednictví Radě Evropské unie zavírali oči, ale skandál kolem pana Rakušana a jmenování ředitele tajné služby nemá v dějinách České republiky obdoby a vyžaduje okamžitou reakci.

Řešení situace je v tuto chvíli ve Vašich rukách a já věřím, že se Vám situaci podaří vyřešit tak, aby k hlasování o nedůvěře vlády vůbec nedošlo.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama