Bc. Markéta Gregorová

  • Piráti
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,1. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.02.2020 6:45:00

Dáváme vietnamskému autoritářskému režimu bianco šek

Dáváme vietnamskému autoritářskému režimu bianco šek

Delegace Pirátů v Evropském parlamentu dnes hlasovala proti ratifikaci obchodní dohody mezi Vietnamem a Evropskou unií.

Důvodem byla zejména lidská práva ve Vietnamu, která se i přes nátlak Unie po celou dobu vyjednávání dohody zhoršují a dohoda nepřináší výhled na zlepšení.

„Dáváme tím vietnamskému autoritářskému režimu bianco šek na obchod s největším ekonomickým blokem na světě, a to bez vymahatelných podmínek na změnu. Ratifikací smluv Komunistické straně Vietnamu říkáme, že Evropská unie podporuje sledovací stát s monopolem jedné strany, co utlačuje své obyvatele,“ uvedla pirátská europoslankyně Markéta Gregorová, která pro dohodu nezvedla ruku ani před pár týdny na výboru pro mezinárodní obchod.

Piráti podporují volný trh a utužování ekonomické spolupráce, ne však za každou cenu. „V dnešním globalizovaném světě už nejde oddělovat obchodní a bezpečnostní politiku. Stará mantra o tom, že volný obchod vše vyřeší a ultimátně povede k liberální demokracii již neplatí. Místo toho režim spíš ekonomicky posiluje a dodává nové možnosti oprese, například skrze sledovací technologie či sociální sítě, kde se Vietnam výrazně inspiruje v Číně,” dodává Gregorová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama