Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc.

  • ČSSD
  • ministryně práce a sociálních věcí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.02.2019 15:38:00

Je potřeba vyřešit bytovou krizi či devastování bytů ve vyloučených lokalitách

Je potřeba vyřešit bytovou krizi či devastování bytů ve vyloučených lokalitách

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) v rámci společného výjezdního zasedání výboru pro sociální politiku a výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR navštívila Most.

MPSV se na problematiku sociálně vyloučených lokalit zaměřuje dlouhodobě. Již v září minulého roku proto ve spolupráci s obcemi, neziskovými organizacemi a dotčenými ministerstvy vytvořilo 15 opatření pro boj proti bchodníkům s chudobou a zaměřilo se na revizi dávek na bydlení.

Ministerstvo práce a sociálních věcí má připravenu revizi dávek na bydlení. Smyslem 15 opatření je pak celistvý přístup k problematice. „Potřebujeme například zajistit, aby děti z vyloučených lokalit zůstaly ve vzdělávacím systému, aktivizovat lidi ve vyloučených lokalitách v rámci sociální práce a zejména musíme zastavit neustálé narušování občanského soužití. Je potřeba vyřešit bytovou krizi či devastování bytů ve vyloučených lokalitách. Jsem proto ráda, že se nám poprvé daří spolupracovat i s dalšími resorty, zejména MMR, MPO, MZ a MŠMT,“ říká ministryně Jana Maláčová.

Ministryně navštívila Ústecký kraj od svého jmenování potřetí. Podle Jany Maláčové je velmi důležité jezdit do terénu a seznamovat se s regionálními problémy přímo na místě. MPSV si uvědomuje, že problémy se sociálním vyloučením neřeší jen Ústecký kraj. Ministryně proto postupně navštěvuje i další regiony. Vyloučené lokality jsou rozšířené po celé ČR, kromě Ústeckého se s nimi intenzivně potýká také Moravskoslezský kraj. „V minulém roce jsem proto navštívila Karvinou a Bohumín. S jednotlivými představiteli jednám také osobně v Praze. Naposledy jsem komunikovala s 1. náměstkem hejtmana Ústeckého kraje, panem Martinem Klikou nebo se senátorkou Alenou Dernerovou či primátorem města Most,“ dodává ministryně.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout