Dipl.-Pol. Jana Maláčová, MSc.

  • ČSSD
  • ministryně práce a sociálních věcí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,15. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.09.2019 13:49:00

Proč máme přidávat na místech, kde to není potřeba?

Proč máme přidávat na místech, kde to není potřeba?

Komentář na facebookovém profilu k návrhu poslankyně Pekarové Adamové na zvýšení mateřské rodičům s vyššími příjmy

 Zvýšit mateřskou dobře situovaným rodinám nebo pomoci samoživitelům bojujícím na hranici chudoby? Markéta Pekarová Adamová z TOP 09 přišla s návrhem zvýšit mateřskou rodičům s vyššími příjmy o tisíce korun měsíčně. To by ovšem stát každý rok stálo 832 milionů korun! Zálohované výživné ale odmítá s tím, že nechce zavádět „novou sociální dávku“.

Třetina samoživitelek a samoživitelů je na hranici chudoby. To jsou reálná čísla. A právě jim chce pomoci naše ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová zavedením zálohovaného výživného. To přinese do rodin samoživitelů alespoň nějaké peníze, které mohou zaplatit dětem třeba školní obědy.

Rodiny, které mají i několikanásobek průměrného příjmu si mají polepšit, zatímco samoživitelé zůstanou v nejistotě? Proč máme přidávat na místech, kde to není potřeba? Není lepší pomáhat tam, kde nespravedlivě trpí děti i rodiče? Jak můžeme přehlížet maminky a otce samoživitele, kteří se dostali do finanční tísně vinou někoho jiného? „Měli bychom pomáhat zejména nízkopříjmovým a průměrně vydělávajícím, a ne těmto osobám,“ říká naše ministryně Jana Maláčová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout