Dominik Feri

  • TOP 09
  • Ústecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,9. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.09.2020 17:41:14

Pane ministře, pomozte restauracím a barům zasaženým vládními opatřeními

Pane ministře, pomozte restauracím a barům zasaženým vládními opatřeními

Otevření dopis ministrovi Havlíčkovi

Vážený pane ministře,

obracím se na Vás  v souvislosti s opatřeními přijímanými v reakci na stávající epidemiologickou situaci. Konkrétně mířím na omezení týkající se provozu restaurací a barů.  V důsledku přijímaných restrikcí utrpí jednotlivé provozovny opět nepochybně silnou újmu a velké ztráty. Jsem tudíž toho názoru, že je zapotřebí zajistit  podporu a pomoc rovněž této zasažené skupině. Ať již půjde o přímou peněžní  podporu či jiné formy subvence (např. možnost bezúročných půjček, odklad odvodů  apod.), měl by zde existovat jednoduchý a nebyrokratický program  podpory.

Tedy program, který  v současné velmi náročné době nezatíží žadatele o podporu svou administrativní  náročností, ale naopak rychle a jednoduše zajistí alespoň částečnou kompenzaci  ztrát zapříčiněných zpřísňujícími se nařízeními. A to jak nařízeními současně  účinnými, tak v budoucnu přijímanými, neboť lze očekávat, že restrikce ve snaze  snížit počet pozitivních případů porostou.

Vážený pane ministře,  v návaznosti na výše uvedené Vás proto vyzývám, aby byl vypracován jednoduchý,  rychlý a nebyrokratický program na pomoc restauracím a barům, na které  v současnosti dopadají a v budoucnu dopadnou přijímaná protipandemická opatření.  Omezíme-li ekonomickou činnost dotčených subjektů, musíme rovněž přijít s  nabídkou adekvátní kompenzace.

Zůstávám se srdečným pozdravem a přeji mnoho sil,

Dominik Feri
poslanec Parlamentu České republiky

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama