František Kopřiva

Pirátský poslanec za Středočeský kraj
  • Piráti
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

14.08.2018 14:51:48 - K.Zahradnik

Kde jsou práva dětí? II

Ptal jsem se kde je právo dítěte na tátu a mámu. Odpověděl jste mi politicky, tedy tak, že jsem se nic nedozvěděl.
PS: chtěl jste zdroj tak zde je za všechny jeden odkaz z ČT https://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/210572230800011-mate-slovo/
Po deváté minutě tam paní Jílková sděluje další odkaz na Magazín Práva. Za zmínku stojí i názor paní poslankyně Michaely Šojdrové ve dvacáté druhé minutě a dvaačtyřicáté vteřině. Najít mi to trvalo asi deset minut ale potom jsem to skoro hodinu znechuceně sledoval. Nechci tady probírat problematiku homosexuálních párů ale tento prohlédnutý materiál jasně ukázal sobectví těch homosexuálních diskutérů, kdy oni jsou přece normální, oni jsou ti, co je jim ubližováno a oni jsou přece jediní, kteří těm dětem mohou dát nejlepší péči tak proč jim v tom my heteráci bráníme. Všichni se tam zaštíťují dobrem pro dítě ale mluví pouze o sobě. Takovým sobcům bych já nedal ani psa.

Odpověď

15.08.2018 0:43:21 - František Kopřiva
No já úplně nevím na co odpovědět. Nic jako "právo na mámu a tátu" v zákonu není, tedy to je potřeba řešit jen v morální rovině, co si myslíme, že je správné. A já si myslím, že mít milující matku a otce není velký (nebo spíše není žádný) rozdíl oproti tomu mít milující dva rodiče jakéhokoli pohlaví. Proto myslím, že nemá cenu se bavit o nějákém právu na matku a otce, ale spíše o tom, jak zařídit, aby měli děti milující rodiče a řádnou výchovu. A homosexuální adopce jsou dobrý krok k tomuto cíli.
Co se týče pořadu, tak musím uznat, že nemám čas ani energii ho vidět celý, nicméně okolo vámi odkazované deváté minuty pan Hromada jasně říká, že i v citovaném Magazínu Práva tvrdí, že on sám do onoho zákona o registrovaném partnerství adopci dávat nechce, ale že to asi budou v budoucnu dělat mladší. To se zdá, že se splnilo, takže nevidím protiřečení.
A něják mi nepřijde fér brát diskutující z Máte slovo jako dobrou reprezentaci LGBT rodičů. Přeci jen je to pořad založený na skoro hádkách mezi dvěma extrémními póly nějákého problému, kde nikdo reálně nečeká, že se dojde k nějáké shodě a kde se více než málo skáče do řeči, zvedá hlas a argumentačně fauluje.