Ing. Adam Rykala

  • ČSSD
  • Ostrava-Jih
  • radní městské části
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,49. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

10.10.2016 10:15:06 - Evelínka

Budoucnost strany

Sobotka otevřeně řekl, že tam, kde za ČSSD kandidovali nestraníci, strana uspěla. O čem to podle vás vypovídá? Není to tak, že ČSSD už lidi netáhne a je mrtvou značkou? A když budete slovy předsedy na takové lidi více sázet, není to pro stranu rizikem? Osobně také moc nechápu, jaký je mezi straníkem a nestraníkem rozdíl – každý by měl přeci jednat podle svého nejlepšího svědomí a ne podle toho, jakou stranu zastupuje.

Odpověď

12.10.2016 19:13:18 - Ing. Adam Rykala
Dobrý den,

děkuji Vám za reakci na slova pana premiéra. V zásadě jde zejména o fakt, že často sázíme na straníky, kteří jsou sice mezi námi známí a víme, že jsou velmi pracovití, na druhou stranu je občané moc neznají a jejich tvář takříkajíc netáhne. Nabízí se tak možnost nabídnout v čele kandidátky nestraníka, který je všeobecně občany znám a těší se jejich oblibě, a naše zkušené pracovité straníky postavit za něj. Bohužel se tato taktika blíží populistům, kterým jde jen o každý mandát, ale obsahově politiku dělat neumí a pro občany pracovat nechtějí (podívejme se například na paní Drábovou - jednu z tváří STANu ve středních Čechách, která zákonitě do krajského zastupitelstva neusedne, neboť by jednala v rozporu se zákonem o státní službě).

Já však pevně věřím, že ať už v čele naší kandidátní listiny stojí kdokoli, je sociálním demokratem tělem a duší a nepotřebuje k tomu stranickou legitimaci, nejdůležitější jsou právě ty činy.