Ing. Adam Scheinherr, MSc., Ph.D.

  • PRAHA SOBĚ
  • Hlavní město Praha
  • nám. primátora HMP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.11.2022 6:32:00

Oblíbenou městskou promenádu rozšiřujeme až na 5,5 metru

Oblíbenou městskou promenádu rozšiřujeme až na 5,5 metru

Informace na facebookovém profilu k rekonstrukci podolské stezky pro pěší a cyklisty

 Úprava podolské stezky pro pěší i cyklisty jde do finále. Komplikované vyhýbání v úzkých místech nebo přeskakování děr a zvlněného terénu bude brzy minulostí.

Tuhle oblíbenou městskou promenádu totiž rozšiřujeme až na 5,5 metru tam, kde to je možné, a samozřejmě dbáme na zachování vzrostlých stromů. Cestu využívá denně přes tři tisíce cyklistů a další tisíce bruslařů a chodců, třeba seniorů, lidí s kočárky nebo dětí na odrážedlech a jejich bezpečí je pro nás na prvním místě. A pracujeme i na zlepšení komfortu, proto přidáváme nové lavičky, odpadkové koše a cyklostojany.

Na nový povrch jsme použili speciální asfalt v pískové barvě. Ta byla vybrána s ohledem na historický kontext i přírodní ráz. Světlý povrch se navíc oproti běžnému asfaltu nebude v horkých dnech tak přehřívat.

Teď dokončujeme první, asi kilometrovou etapu v blízkosti Podolské vodárny. Na tu na jaře navážou práce až po čerpací stanici MOL a Vyšehradský tunel. Vše koordinujeme tak, aby práce byly hotovy do konce května a nezasáhly do hlavní cyklistické sezony.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama