Ing. Andrea Pfeffer Ferklová, MBA

  • BPP
  • Karlovarský kraj
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,32. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.11.2018 13:27:00

Krematorium je naše priorita

Krematorium je naše priorita

Zástupci vedení města dnes navštívili budovu karlovarského krematoria.

Návštěvě se věnovali nejen jeho provozovatelé, ale také zástupce dodavatele původní kremační pece, která byla postavena před dvaceti lety a dnes je už více než rok mimo provoz.

Hovořilo se především o tom, co je potřeba pro opětovné zprovoznění krematoria a jaké potřebuje budova další úpravy a opravy, aby mohla důstojně sloužit dále. „Bereme krematorium jako prioritu a chtěli bychom mít do konce roku jasno, co s ním uděláme“, uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová. Podle náměstkyně primátorky pro majetek Hany Zemanové je potřeba obnovit nejen pec, ale i vylepšit stav celého komplexu budov. Radní Martin Dušek se zajímal o unikátní technologie, jako například hydraulický pohon výtahu katafalku. Návrh na obnovu krematoria bude předložen orgánům města v nejbližší době.

Karlovarské krematorium bylo postaveno tehdy samostatným městem Rybáře (dnes část města Karlovy Vary). Funkcionalistická budova byla navržena Erichem Langhammerem v roce 1930, stavba začala v roce 1932  a zkolaudována byla v prosinci 1933. V současnosti město pronajímá budovu krematoria provozovateli, firmě Fořt & synové krematorium - pohřební služba s.r.o.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama