Ing. Antonín Seďa

  • ČSSD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

19.01.2022 9:09:23 - laco

Korespondenční volba

V poslední době se ze strany vládní koalice objevují návrhy na zavedení do systému našich voleb tzv. korespondenční volby. Jak se k zavedení korespondenční volby staví ČSSD i Vy osobně. V čem vidíte klady a zápory této formy volby.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Venda3

Odpověď

19.01.2022 13:23:24 - Ing. Antonín Seďa
 POkud si vzpomínám, tak ČSSD byla pro korespondenční volbu. Přínosem je umožnění našim občanům, kteří pobývají v době voleb v zahraničí, ale i osobám, kteří pobývají mimo své trvalé bydliště, volit a tím zvýšit volební účast. Ano, i dnes si občané mohou zařídit voličský průkaz, pokud vědí, kde v době voleb budou. Ale po pravdě řečeno, je to administrativně i časově náročné, a tak toho mnozí nevyužijí. Základní otázkou však je, jakým způsobem se zajistí, aby korespondenční hlasování bylo nezávislé a nemohlo být falšováno. A tady mám jisté obavy, že by korespondeční hlasování mohlo být zneužito. Nicméně i přes tuto moji obavu korespondenční volbu podporuji.