Ing. Antonín Seďa

  • ČSSD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

26.01.2023 19:21:46 - laco

Máme zkracovat rýče?

V listopadu loňského roku začala Evropská komise projednávat návrh na omezení hluboké orby na zemědělci obdělávaných polích a to z důvodů menšího uvolňování do ovzduší kysličníku uhličitého a snížení eroze půdy. Nikde v tisku jsem však nenalezl ani zmínku o tom, zda se toto nařízení bude týkat i hlubokého rytí u zahrádkářů. Jaký je Váš názor na záměr Evropské komise ve věci omezení hluboké orby zemědělci a doporučil byste nám zahrádkářům zahájit zkracování rýčů?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Franta13

Odpověď

28.01.2023 9:01:41 - Ing. Antonín Seďa
 Toto projednávní zřetelně ukazuje na časté přešlapy EK a EP. Předem musím zdůraznit, že hlouposti plodí i naši politici, ale ti nevolení v EK jim jdou příkladem. Předně nikdo nemůže donutit zemědělce provádět hlubokou orbu, která je velmi důležitá pro zachování kvality zemědělské půdy. Zemědělci či zahrádkáři sami moc dobře vědí, co prospívá půdě, aby měla dostatek živin. Takže žádné zkracování rýčů nehrozí a kdyby tato hloupost prošla, pak věřím, že naše vláda se proti tomu postaví. Nehledě na to, že by tuto hloupost musel někdo kontrolovat, takže další byrokracie, která je ohrožením properity Evropy, by dostala zelenou. Já, přesto, že jsem dlouhodobým příznivcem našeho členství v EU, mám dva základní důvody, proč ji kririzovat. Za prvé pro to, že je málo demokratická a přijímá svá rozhodnutí ideologicky a od zelého stolu. Zároveň nebere ohled na reálné problémy občanů Evropské unie a hájí zájmy rozličných nátlakových skupin. Zároveň předstírá řešení problémů, které svými rozhodnutími naopak prohlubují. Jak členové EK, tak EP jsou nadprůměrně placeni, mají vystaráno k důchodu a tudíž se nemusejí nikomu zodpovídat. Naopak nahrávají globálnímu kapitálu a všudypřítomné regulaci.
Za duhé, přesto, že existují rozličné dotační politiky, které mají pomoci srovnat životní úroveň jednotlivých států a regionů, velmi často se nehodnotí efektivita vynakládaných prostředků a zda se těmto oblastem pomohlo. Do toho se vkrádají národní zájmy podpory, korupce a lobbistické zájmy uvnitř EU a uvnitř jednotlivých členských států. Chce to větší transparentnost a kontrolu, a jsme opět u demokracie a svobody. To seškrcují rozličné hloupé regulace, které zhoršují konkurenceschopnost Evropy a zatěžují obrovskou byrokracií občany a firmy.