Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

17.03.2019 9:21:41 - laco

O čem se i u nás mlčí

Ve vysílání programu Sputnik news dne 13.3.2019 hodnotil v pořadu „O čem druzí mlčí“ šéfredaktor časopisu Geoenrgetika RU Boris Macinkievič význam plynovodů Severní potok I a II (SP I a SP II). Ve vztahu k ČR mimo jiné prohlásil, že SP I protéká v současnosti z Německa do rakouského plynárenského uzlu Baumgarten 30 miliard m3 ročně a po dostavení SP II bude do Rakouska protékat celkem 80 miliard m3 za rok. Tento tranzit plynu povede i přes území ČR. Dle něj za roční poplatky výše uvedeného tranzitu plynu obdrží Česká republika sumu peněz, za něž je schopna plně pokrýt roční spotřebu plynu v celé ČR. Proč vy politici tyto informace občanům neposkytnete k tomu, aby si mohli udělat názor o významu SP I a SP II pro Českou republiku. Dle mého názoru lhát či neposkytnout objektivní informace vyjde nastejno – slouží k ohlupování a ovládání lidí.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

18.03.2019 14:01:12 - Ing. Antonín Seďa
 Vysílání Sputnik news nesleduji, takže jejich informace nemohu komentovat, ani vyvracet. Každý politik má omezené množství informací a s těmi musí zacházet tak, jak mu zákony České republiky umožňují. Nejde tedy o hlupování či o ovládání lidí, jak píšete, ale o pravdivé a ověřené informování. K tomu má sloužit zejména veřejnoprávní média, která mají být nezávislá a to i na vůli politiků. Jinak osobně mohu souhlasit, že plynovody z RF jsou pro naši zemi přínosem. na straně druhé existuje takzvaná energetická bezpečnost, která má zajistit, že naše země nebude vydíratelná, pokud bude závislá na dovozu, například plynu z RF nebo z Norska. proto je důležitá i diverzifikace zdrojů apod. Podobně se chovají Rakušané či Němci. jedni spoléhají na obnovitelné zdroje a ti druzí na vodní elektrárny. Takže záleží na strategii toho kterého státu. Poskytování hodnověrných informací je důležité, o tom řeč není. Že jsou tyto informace často ohýbány, a to nejen politiky, ale i podnikatelskými subjekty, je zřejmé.