Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

20.01.2020 14:27:58 - laco

Realita ekologického šílenství

Mgr. Vítězslav Kremlík, vědec, pedagog: "Pokud Němci zavřou uhelné a jaderné elektrárny a budou mít nedostatek energie, tak to odnese celá evropská ekonomika. Tu elektřinu budou dovážet od nás z Temelína a až jí bude na trhu málo, samozřejmě zdraží. A snahy zlikvidovat automobilový průmysl, který řadu zemí drží nad vodou, jsou snad evidentní. A taky asociální. Chudším lidem, co mají starší auto, napařit ekologickou daň – aby si na to nové ani nemohli ušetřit. A naopak dávat boháčům eko-dotace na pořízení snobského elektromobilu." Vidíte to taky tak?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

21.01.2020 6:59:19 - Ing. Antonín Seďa
 Ano, úplně s panem Kremlíkem souhlasím. Dokonce bych šel ještě dál. Za prvé, již dnes je cena energií vysoká a je to způsobeno cenami na komoditních burzách. Proto je třeba, aby se cena elektrické energie začala pro domácí spotřebitele a průmysl regulovat. Jakákoliv ekologická daň zvýší ceny a to nejen energií, ale i všech výrobků a služeb. To může znamenat nekonkurenceschopnost nejen našeho, ale i evropského hospodářství. Ekonomové varují před přicházející ekonomickou krizí a pokud by došlo k souběhu těchto problémů, pak se máme na co těšit. Proto chci apelovat na vládu a odpovědné politiky, aby nenaskakovali na boom elektromobility či prudké zvýšení obnovitelných zdrojů, ale aby se zaměřili na vývoj a inovace našeho průmyslu. Jsme velmi otevřenou ekonomikou, která je navázána pupeční šňůrou na ekonomiku německou. Je také potřeba vzít v úvahu a být připraven na obrovské změny v hospodářství a společnosti při zavádění  5 G systémů, včetně robotizace apod. V řadě zemních se již demonstruje, existují oprávněné obavy odborových organizací a proto je třeba, aby byla naše ekonomika připravena změnit strukturu hospodářství. Bude třeba více míst ve službách, ale ty mohou zaplatit pouze lidé, kteří na to budou mít dostatek financí. Proto apeluji i na snížení byrokracie, státního aparátu a zlepšení infrastruktury. A pokud chceme a to bychom chtít měli, zlepšit životní prostředí, tak je třeba zalesňovat a starat se o vodní plochy. Je třeba snížit hnojení pesticidy a umělými hnojivy a jít cestou ekologizace zemědělství a chránit přírodní zdroje.