Ing. Antonín Seďa

  • ČSSD
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

08.12.2022 15:05:43 - kopito

válka

Jesti se chce někdo dobrovolně zapojit do války, není to čistě jeho věc? I u nás jsou jedinci, co se tak rozhodli, a jestli jde o obyčejného člověka nebo o politika, to je snad jedno ne? Diplomatické ukončení války by bylo nejlepší, ale myslíte, že něco nasvědčuje tomu, že k tomu příští rok dojde?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

08.12.2022 19:37:54 - Ing. Antonín Seďa
Předně chci znovu zopakovat, že prodlužování ozbrojeného konfliktu vede a povede k dalšímu utrpení obyčejných lidí. Vždy jsem byl pro diplomatické řešení konfliktů a na tom stále trvám. Tak jako je důležitá humanitární, sociální a zdravotní pomoc uprchlíkům a lidem, kteří trpí důsledky ruské agrese. Nyní k Vašim otázkám. Obecně souhlasím,že platí svobody, garantované Listinou základních práv a svobod. Na straně druhé je také třeba, aby občané dodržovali stále platné zákony Ceské republiky. Pokud někdo tyto zákony vědomě poruší, pak musí být potrestán. A je opravdu jedno, zda je to občan či občan - politik. Co se týče k možnému diplomatickému řešení v příštím roce, bude záležet nejen na vývoji války na Ukrajině, ale i na kativitě či pasivitě západních politků.  JIž několikrát jsem upozornoval, že západní politici neudělali vše, co mohli, aby agresi RF zabránili. Co je k tomu vedlo a proč nekonali, když konat mohli, jsou otázky, které doposud žádný z novinářů nepoložil a zřejmě ani nepoloží. Podle mne se západní politici bojí negativních reakcí občanů, kterým se sníží životní úroven a kteří vidí v přímém přenosu, že se politici spíše zabývají zahraničními problémy než problémy vlastních občanů. A své chyby často skrývají za "vnějším" nepřítelem. A tím je prezident Ruské federace a jím vedená agrese vůči Ukrajině. Pokud bude více státníků, kteří vidí dále než na konec svého funkčního období, než populistů, pak jsem přesvšdčen, že ozbrojený konflikt bude příští rok ukončen. Pokud však převáží populismusa ideologie v rozhodování politiků, pak se obávám, že válka na Ukrajině bude pokračovat i v příštím roce.