Ing. František Laudát

Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,51. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.01.2022 9:45:00

První fiasko jako varování

První fiasko jako varování

Komentář na facebookovém profilu k prvnímu ,prohranému' hlasování vládnoucí koalice v sněmovně kvůli nepřítomnosti poslanců v jednacím sále

 Ještě neuplynulo 24 hodin a koaliční poslanci dostali od opozice na frak. Snažili se totiž odložit platnost části stavebního zákona o vzniku Nejvyššího stavebního úřadu. Jenže koaličních poslanců chybělo tolik, že byl schválen návrh usnesení exministryně Dostálové. Neznám detaily, ale zřejmě selhali i předsedové klubů koaličních stran.

Kdo se ještě před pár hodinami rozněžňoval nad přínosem Farského studia americké tradice demokracie pro EU v USA, tak může v praxi vidět, co se bude dít. Honza sice ještě neodjel, a dokonce dobíhal a první hlasování zpochybnil, ale v budoucnu často může rozhodovat o osudu řady významných zákonů, smluv, atd, atd. jediný hlas.

Dělo se to v minulosti téměř pořád a ani pohodlná většina hlasů ve sněmovně neznamená, že půjde všechno jako na drátku. Sněmovna je i o strategických postupech a schopnosti vedení klubů být neustále ve střehu a bleskově reagovat. Jinak to dopadne jako v pátek.

Nářek Bendy nad řídící schůze Mračkovou Wildumetzovou není ničím jiným, než přiznáním vlastní slabosti. Blbý je, že matador Benda nemá v předsedech zbylých koaličních stran zjevně schopného partnera. Když si dva předsedové, nebo místopředsedové, klubů rozumějí, tak je to výrazně jednodušší.

Často vzpomínám na spolupráci se Zbyňkem Stanjurou, jak jsme si to tam dirigovali. Jednou jsme dokonce drželi v šachu sněmovnu tři týdny a babišáci s komunisty, socialisty, okamurovci a tehdy i lidovci si ani neškrtli.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama