Ing. Jana Krutáková

  • STAN
  • Jihomoravský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,64. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.10.2019 22:42:00

Je tu řada politiků, kteří se vědecké poznatky jednoduše rozhodli ignorovat

Je tu řada politiků, kteří se vědecké poznatky jednoduše rozhodli ignorovat

Komentář na facebookovém profilu k ekologii

Dneska na debatě pořádané Alarm o klimatické krizi. Bohužel jako každé téma, i tohoto se chytla celá řada politiků, kteří se vědecké poznatky jednoduše rozhodli ignorovat, protože nezapadají do jejich vidění světa, a celou debatu stočili na jediné, na co sami stačí, protože s vědci se bojuje těžko: na Gretu Thunberg, mladou aktivistku ze Švédska.

Co na tom, že dopady klimatické krize jsou už teď jasně zřetelné. Místo toho, aby politici zápolili s vědeckými argumenty, tak protože je to snazší, raději s předstíranou erudicí a se zasvěcením rozebírají závažnost Gretiny duševní poruchy nebo to, jak se stala obětí údajné klimatické lobby.

Takže paradoxně nejdůležitější současný dopad klimatické krize u nás je smutné zjištění, že ani přes očividné a vědecky podložené důkazy o změnách klimatu je v naší společnosti stále obrovský podíl lidí, kteří se je, možná z vlastní pohodlnosti nebo strachu, rozhodli ignorovat. A co je horší, řada vysoce postavených politiků je v tom podporuje.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout