Ing. Jaromír Kohlíček, CSc.

  • KSČM
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.02.2019 10:56:53

Školní besedy

Školní besedy

Besedoval jsem s žáky základních škol

 

Již hned od počátku mého angažmá ve vysoké politice, tedy od roku 1998, jsem se snažil co nevíce pořádat besedy a diskuzní setkání s občany, a osobně nejraději jsem vždy chodil na besedy s žáky na základních a středních školách.

Ve čtvrtek 7.2.2019 a v pátek 8.2.2019 jsem měl to potěšení pořádat besedy se žáky z 8. a 9. tříd na dvou základních školách v Teplicích, v Buzulucké a Plynárenské. Tématem besed bylo 100 let republiky. Od žáků mi byla položena řada zajímavých dotazů. Například od kdy je u nás používána koruna nebo jaké byly v Čechách nejstarší používané peníze. Žáci si zopakovali jména našich nositelů Nobelovy ceny, diskuze se dotkla i nejstarší středoevropské univerzity, mistra Jana Husa a jeho příspěvku k vývoji českého jazyka. Vedle mírového úsilí Jiřího z Poděbrad bylo poukázáno i na snahy J.A. Komenského a na úlohu českých diplomatů při vzniku Společnosti národů a OSN.

Žáci i učitelé se aktivně zapojili do diskuze a já věřím, že se pro ně besedy staly obohacením školního programu. Vzhledem k poměrně dobrému ohlasu budu v těchto besedách s radostí i nadále pokračovat.

V březnu budou tématem mých besed na školách vztahy mezi Čechy a Lužickými Srby.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout