Ing. Jaromíra Vítková

  • KDU-ČSL
  • Blansko
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.02.2021 18:54:00

Dnes vidím, jaký je s Národní sportovní agenturou problém

Dnes vidím, jaký je s Národní sportovní agenturou problém

Senátoři diskutovali o dění v Národní sportovní agentuře.


Senátory zajímá aktuální situace v Národní sportovní agentuře. „Vzhledem k tomu, že se v poslední době objevují informace, které nás znepokojily, dala jsem podnět na svolání Podvýboru pro sport v Senátu, abychom se mohli předsedy Národní sportovní agentury přímo zeptat na vysvětlení například toho, proč si agentura najímá firmu na kontrolu dotací nebo proč jsou kráceny klubům dotace, když v Programech Covid bylo vyčerpáno necelých 200 milionů z celkové alokace 1 miliardy,“ sděluje senátorka Vítková.

Podvýbor pro sport se sešel v Senátu 16. 2. 2021, kde byl přítomen předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička.

„Senát v roce 2019 odmítl zřízení Národní sportovní agentury, vadilo nám právě to, že předseda má velké kompetence. Byli jsme sněmovnou přehlasováni a dnes vidím, jak velký je to problém. Agentura si najímá firmu na kontrolu dotací a není jasné personální obsazení zaměstnanců a kdo co dělá. Navrhla jsem usnesení, kde žádáme o předložení výroční zprávy a účetní závěrky za rok 2020 a přehled veškeré činnosti agentury, kterou vykonává, dále předložení návrhu rozpočtu na rok 2021. Opakovaně požadujeme zpracovat a schválit pravidla pro amatérské sportování, a to jak ve venkovních, tak i vnitřních sportovištích v době covidové krize,“ sdělila senátorka Vítková.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama