Ing. Jaromíra Vítková

  • KDU-ČSL
  • Blansko
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,11. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.06.2021 22:48:00

Jak nakládat s odpadními vodami

Jak nakládat s odpadními vodami

V prostorách krajského úřadu v Brně se uskutečnilo setkání k problematice Plánu rozvoje vodovodů a kanalizací Jihomoravského kraje.

 Problematikou nakládáním s odpadními vodami a budováním či intenzifikací ČOV se zabývá dlouhodobě a systematicky lidovecká senátorka Jaroslava Vítková.

Na začátku setkání všechny přítomné přivítal hejtman Jan Grolich, dále vystoupila senátorka Jaromíra Vítková a senátorka Anna Hubáčková. Následovala prezentace zástupců odboru životního prostředí. Poté dostali jednotliví starostové prostor se individuálně zeptat na jejich konkrétní situaci a možná řešení.

„V minulých letech jsem uspořádala několik seminářů pro starosty obcí v tomto směru. Malé obce mají problém zejména s financováním projektů na realizaci čistíren odpadních vod. Ve svém obvodu se snažím obcím pomoci a ve spolupráci s hejtmanem Jihomoravského kraje Janem Grolichem jsem proto iniciovala setkání v Brně k Plánu rozvoje vodovodů a kanalizací,“ uvedla senátorka Vítková.

Na setkání se dostavilo více jak třicet starostek a starostů z okresu Blansko. Velký zájem ukázal, jak je problematika nakládání s odpadními vodami velmi zásadní a pro některé obce těžko řešitelná. „Jedná se ve velké většině o problém s finančním zajištěním, protože malé obce nemají finanční prostředky ani na spoluúčast k dotacím. Na jednání se rozdiskutovala řada případů a nastínila se i jednotlivá řešení. Samozřejmě to je běh na dlouhou trať, ale doufám, že některým obcím toto setkání pomohlo,“ zakončila Vítková.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama