Ing. Jaromíra Vítková

  • KDU-ČSL
  • Blansko
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.04.2021 9:09:00

Předškolní dítě v mateřské škole X předškolní dítě v dětské skupině

Předškolní dítě v mateřské škole X předškolní dítě v dětské skupině

MPSV dětské skupiny od 12. 4. neotvírá ani pro děti, které mají povinné předškolní vzdělávání. A já se ptám, jaký je rozdíl mezi předškolákem v mateřské škole a předškolákem v dětské skupině?

 „S dětskými skupinami dlouhodobě spolupracuji a jsem v kontaktu. Navíc minulý týden jsem jim v senátním obvodu Blansko rozvezla respirátory jako dar od Senátu. Všude jsou připraveni na otevření a těší se, že alespoň přivítají předškolní děti. Dnes jsme zjistili, že MPSV dětské skupiny od 12. 4. neotvírá ani pro děti, které mají povinné předškolní vzdělávání. A já se ptám, jaký je rozdíl mezi předškolákem v mateřské škole a předškolákem v dětské skupině?“ sděluje Jaromíra Vítková senátorka.¨

MPSV vydalo až v pátek odpoledne informaci, že s účinností ode dne 12. dubna 2021 se omezuje poskytování služby péče o dítě v dětské skupině tak, že se v nich zakazuje přítomnost veřejnosti, s výjimkou dětských skupin při zdravotnickém zařízení nebo zařízení sociálních služeb, nebo poskytování služby péče o dítě pro zaměstnance těchto zařízení.

„Jsem zklamaná z přístupu MŠMT, které již tři čtvrtě roku blokuje ustanovení Stálé mezirezortní skupiny pro předškolní vzdělávání. Kdyby tato skupina (složená z MŠMT, MPSV, MF a popřípadě MZ) v současné době již pravidelně zasedala, jistě by se daly tyto důležité záležitosti operativně řešit a vyjednat dopředu. Nerozumím tomu, proč se děti, které mají povinné předškolní vzdělávání, nemohou vrátit do soukromých škol, lesních školek a dětských skupin, stejně tak jako do státních mateřských škol. Tato situace je naprosto nepřehledná, některé dětské skupiny si žádají o výjimku a chaos je čím dál horší. Takto zásadní informace v pátek odpoledne je naprosto neseriózní postup,“ říká senátorka Vítková.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama