Ing. Jaromíra Vítková

  • KDU-ČSL
  • Blansko
  • senátorka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18. 12. 2020 12:20:00

Situace v amatérském sportu je neúnosná

Situace v amatérském sportu je neúnosná

Podvýbor pro sport v Senátu požaduje zpracování pravidel pro amatérské sportování.


„V souvislosti s tíživou epidemiologickou situací je ohrožena oblast sportu.  Sportovci, provozovatelé sportovišť i široká veřejnost se obrací na senátory s žádostí o pomoc. Proto Podvýbor pro sport v Senátu, kde jsem členkou, tuto situaci projednal a přijal usnesení, kde požaduje zpracování pravidel pro amatérské sportování,“ sděluje senátorka Jaromíra Vítková.

Podvýbor konstatuje, že aktuální situace v kontextu přijatých opatření v amatérském sportu a sportu mládeže je neudržitelná a vede k devastaci pohybových návyků a kondice, zejména u mládeže a může vést k definitivnímu odklonění dětí a mládeže od pravidelného sportování a sportu jako takového.

Podvýbor požaduje po kompetentních orgánech, zejména vládě ČR a NSA neprodleně zpracovat a schválit pravidla pro amatérské sportování, a to jak ve venkovních, tak i vnitřních sportovištích.

„Podporuji amatérský sport i sportování mládeže, jsem místopředsedkyní Jednoty Orla Boskovice a sport je mi velice blízký i osobně. Proto vnímám jako velice důležité apelovat na situaci v oblasti sportu,“ doplnila senátorka Vítková.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama