Ing. Karel Tureček

  • Jihočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,12. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

08.01.2018 14:44:49 - marieL.

Hodláte bojovat proti politickým trafikám?

Jako čen nejsilnější strany máte šanci něco změnit. Zajímalo by mě, zda předložíte nějaký návrh, který by zakazoval uděování politicých trafik? Proč na tak důležité possty, jako je třeba ředitel KRNAP nebylo vypsáno výběrové řízení? A to není jediný případ. Co s tím uděláte?

Odpověď

09.01.2018 21:43:43 - Ing. Karel Tureček
Vážená paní Marie,

nejprve mi dovolte, abych uvedl některé skutečnosti na prvou míru. Na post ředitele KRNAP bylo vypsáno standartní výběrové řízení, do kterého se přihlásilo 9 uchazečů. Na základě důkladného tříkolového řízení byl vybrán nejlepší uchazeč pan Robin Böhnisch, shodou okolností bývalý předseda Výboru pro životní prostředí. Jako člen tohoto výboru mohu říci, že se jedná o skvělého odborníka na životní prostředí, který je velmi uznáván širokou odbornou veřejností. Vzhledem k tomu, že i z oblasti Krkonoš pochází a má podporu také starostů tamních obcí, rozhodně se v tomto případě nedá mluvit o nějaké trafice.

Troufnu si říci, že v případě tzv. trafik, se situace již hodně změnila a vypisování výběrových řízení se stává běžným standardem. Navíc při Úřadu vlády funguje jako poradní orgán Vládní výbor pro personální nominace, který posuzuje personální nominace osob, které mají zastupovat stát v dozorčích radách obchodních společností s majetkovou účastí státu, státních podniků nebo národního podniku. Tento poradní orgán byl zřízen jako dočasné řešení, než bude přijat tzv. nominační zákon.

V minulém období zástupci ANO předložili dva návrhy zákona o výběru osob do řídících a dozorčích orgánů právnických osob s majetkovou účastí státu (nominační zákon). Jeden předložil ještě jako ministr financí Andrej Babiš a druhý jako poslaneckou iniciativu Radek Ondráček. Bohužel se však během minulého volebního období zákon schválit nepodařilo. Pokud bude tento zákon předložen i v současném volebním období, jsem připraven se podílet na diskusi k zákonu, a také jej podpořit.

S pozdravem,

Karel Tureček