12.01.2026 20:27:05
Kdo z politiků má právo hrát si na morální majáky?

Dnes byl sice Filip Turek formálně jmenován vládním zmocněncem pro klimatickou politiku a green deal, ale to ve výsledku nic neřeší. I když tímto elegantním krokem vláda de facto obešla rozhodnutí prezidenta Pavla, jde pouze o technické řešení.
Tady si hromada lidí hraje na morální majáky. Strašně mě baví, že si tady teď na morálně čisté hrají lidé, kteří seděli v minulé vládě a kteří tady čtyři roky rozebírali naší zem. Jak je možné, že nikomu nevadilo, že v křesle ministra vnitra seděl Vít Rakušan - člověk s napojením na Redlovu mafiánskou skupinu, kolem níž je několik mrtvých, s šifrovaným telefonem (pro děti), který se nám tady smál do tváře, ovládal policii, českou poštu.Jak je možné, že na ministerstvu spravedlnosti seděla paní Decroix, která si dnes hraje taky na morální maják. Moralizuje, jak jejich vláda byla slušná a pravdivá, jak je důležité žít v pravdě. Jak tam mohla sedět tato paní s falešným titulem, která přikryla, co víc doslova zametla, bitcoinovou kauzu. Ta která poté, co nezávislý koordinátor chtěl vydat zprávu a říct PRAVDU, ho umlčela, odstranila a vše zametla. Tito lidé si dnes budou hrát na morální majáky a zašťiťovat se pravdou? Ti, kteří lhali, kudy chodili, kteří rozebrali tenhle stát budou mluvit o tom, že nemá někdo nějaké kompetence? Jaké kompetence měl ministr financí Stanjura, coby elektrotechnik k řízení ministerstva financí, který zfušoval státní rozpočet?!
Nebavím se o minulosti pana prezidenta Pavla a o tom, že podepisoval všechno, co mu předložili, i když věděl, že jsou to nesmysly, a že to je pro naší zemi špatně. Kde jsou nějaké kompetence a kde je nějaká pravda.Jedna věc je nesouhlasit s takovým chováním a odsoudit ho - SOUHLAS -chápu důvody pana prezidenta. Druhá věc je právo, které by mělo platit pro všechny stejně a že by si tu na morální majáky neměli hrát lidé, kteří jimi opravdu nejsou a sami mají máslo na hlavě!
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje
0 příspěvků Vstoupit do diskuse
Komentovat článek
Tisknout




