Umění neodpovídat
Evropská komise naprosto vyniká v umění neodpovídat na přímé otázky.
Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
Evropská komise naprosto vyniká v umění neodpovídat na přímé otázky.
Jeff Bezos, majitel nadnárodního řetězce Amazon a podle několika žebříčků nejbohatší člověk planety, vydělá každé 3 vteřiny tolik, jako průměrný Čech za celý život.
Další ukázka selhání státu na všech úrovních: počet seniorů, kteří končí na ulici, stále roste. Za posledních 5 let je to o 70 % a v Praze se jedná až o 300% nárůst!
Jako asi každý jiný i já ráda vyhrávám. Jelikož ale ctím pravidla fair-play, věřím, že by výhra měla být zasloužená.
Už několik dní sleduje svět s obavami situaci ve Spojených státech amerických. Smrt George Floyda a naprosto otřesné video z jeho zatčení, které obletělo svět, zažehlo protesty nebývalých rozměrů.
Před několika dny schválilo Všečínské shromáždění lidových zástupců, tedy čínský parlament, několik legislativních opatření, která by měla, po zavedení do právního systému Hongkongu, zlepšit bezpečnost celého státu.
V Evropě i v České republice se každý den vedou debaty o tom, co dál a jak nastartovat ekonomiku, jak pomoci těm, kterým koronavirová epidemie převrátila život vzhůru nohama.
Jistě nepřekvapí, že nejvíce do zbrojení investovaly Spojené státy americké. Jenom jejich narůst investic do zbrojení o 5,3 % se rovná celkovým výdajům na obranu Německa.
Nikdy jsem nevěřila, že 75 let po válce bude nutné psát tento článek.
TOP 09 už neví, jak by se zviditelnila.
Jedním z cílů Evropské unie bývalo, aby se v rámci členských států maximálně snížily rozdíly.
AirBank, Česká spořitelna, ČSOB, Citibank, Equa bank, Fio banka, Hypoteční banka, Komerční banka, Moneta, Reiffeisen bank, UniCredit bank.
Často se hovoří o demokraciích, dokonce o vyspělých (naše média jim dávají přídavek „západní“), nebo těch, které jsou v začátcích.
V médiích a z úst politiků (většinou těch pravicových, ale podobnou rétoriku má už i ministryně Schillerová) slýcháme o tom, jak na spoustu věcí chybí peníze.
O kandidátovi na prezidenta za demokraty, Berniem Sandersovi, jste asi už slyšeli.
Problém Facebooku a podobných digitálních platforem je takový, že Facebook sám sebe dlouhodobě vidí jakožto platformu, která slouží ke svobodnému sdílení obsahu.
V posledním měsíci se v našich luzích a hájích rozšířila zpráva o tom, jak se nám ta „zlá“ Evropská unie chystá zdražit maso.
Radní Prahy se uchýlili k trapnému kroku – přejmenovali náměstí Pod Kaštany na náměstí Borise Němcova.
Po mém posledním vyjádření k otázce míru na Blízkém východě v souvislosti s plánem, který představil prezident Trump se objevila celá řada reakcí.
V úterý 29. ledna představili americký prezident Donald Trump a izraelský premiér Benjamin Netanjahu na společné tiskové konferenci tzv. mírový plán.