Ing. Leopold Sulovský

  • Ostravak
  • Ostrava-město
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,16. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

24.09.2018 17:07:31 - Laudová Klára

Nejsou traumatizovaní mladiství rizikem?

Dobrý den, neunikla mi včerejší reportáž Nory Fridrichové o dětech v uprchlických táborech. Různí odborníci se shodují, že to, co tam dětí zažívají nebo traumata, které si nesou ze své rodné země jsou otřesná, že se s nimi ještě nesetkali. Co myslíte, že z těchto dětí bude? Podle mě, pokud si dítě jakékoliv národnosti – může to být i Čech, projde takovými traumaty, musí to na něm zanechat nesmazatelné následky. A pak je tu otázka, co s těmito dětmi nebo spíše mladistvými? Děti je možná možné ještě vychovat, ale třeba 15 leté traumatizované mladistvé už moc ne. A následky se nemusí projevit hned, ale třeba za nějaký čas. Dotaz už jsem vznesl. Máte představu, jak problém řešit? Laudová K.

Odpověď

25.09.2018 19:10:56 - Ing. Leopold Sulovský
 

Dobrý den,

ztotožňuji se s postojem Dalajlamy, jehož názor je, že Evropa je morálně povinna pomoci uprchlíkům , jejichž život je skutečně ohrožen . Cituji: “ přijměte je, pomozte jim, vzdělejte je, nakonec by měli obnovit své vlastní země “. Tím, ze houfně odejdou ze svých domovů a už se nikdy nevrátí, své vlasti nepomohou, naopak.

Všechno je o lidech, tak si každý může odpovědět sám. Je vizitkou Vlády, jaký je neutěšený stav v těchto věcech, a to zase ukazuje na náladu mezi voliči, kteří prostě naletěli populisttickým politikům.

S pozdravemSulovský