Ing. Marian Jurečka

  • KDU-ČSL
  • místopředseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,73. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.01.2022 15:45:00

Daňová kvóta neporoste, umíme si ale představit dílčí úpravy

Daňová kvóta neporoste, umíme si ale představit dílčí úpravy

Komentář na facebookovém profilu k vývoji daňové zátěže obyvatel

 Poslechněte si rozhovor pro Český rozhlas Plus (ZDE). Probrali jsme řadu zajímavých témat.

Pomoc lidem se skokovými nárůsty cen energií - Schválili jsme navýšení a rozšíření příspěvku na bydlení a vše lze vyřídit online zhruba během 20 minut. Máme k tomu i velmi podrobný videonávod, který je opatřen i titulky pro neslyšící (ZDE).

Daně - Nechceme navyšovat DPH či dan z příjmu. Slíbili jsme, že daňová kvóta za nás neporoste a to splníme. Umíme si představit ale dílčí úpravy spotřební daně, větší zdanění hazardu, nebo naopak zvýhodnění ekologických produktů.

Kurzarbeit - Děláme vše pro dokončení jeho notifikace. Chceme to stihnout nejpozději během prvního pololetí letošního roku. Určitě se za nás nebude opakovat situace, kdy se z peněz daňových poplatníků a na dluh sypají peníze z vrtulníku na podporu firem v daňových rájích či kasin.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama