Ing. Marian Jurečka

  • KDU-ČSL
  • místopředseda vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.12.2021 21:09:00

Neobjevujeme nic nového

Neobjevujeme nic nového

Komentář na facebookovém profilu k podpoře rodičovství

 Stát má odstraňovat překážky pro lidi, kteří chtějí mít děti a patřičně rodičovství ocenit. Třeba tím, že i s průměrným příjmem budou mít důstojný důchod.

Pro nás v KDU-ČSL je to důležité téma. Vize je v zásadě jednoduchá. Základem důchodového systému musí být průběžný pilíř, který bude oceňovat nejen výši příjmu daného člověka, ale také rodičovství.

Chceme zavádět věci jako třeba daňové asignace. To znamená, že můžete jakožto vydělávající dospělý přispět jedním procentem svých odvodů na důchod vašich rodičů. Zda to člověk využije, je na něm. Mezigenerační solidarita je nesmírně důležitá. V životě bereme automaticky, že se rodiče starají o své děti. Rádi bychom ale vrátili i to, co bylo dříve také automatické, že se děti starají o své rodiče.

Samozřejmě je toho více. Například potřebujeme umožnit společný vyměřovací základ manželům, aby nevznikal velký rozdíl mezi partnery a ani jeden kvůli výchově dětí nepřicházel o část důchodu. Podporovat rozvoj částečných úvazků i podpora toho, aby na čas převzali péči o dítě prarodiče. To celé doplnit sítí služeb škol a školek.

Neobjevujeme nic nového. Jsou to modely, které v rodinách po staletí fungovaly, ale stát je v posledních letech řádně nepodporoval. To se změní!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama