Ing. Marian Jurečka

  • KDU-ČSL
  • Olomoucký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,58. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.06.2021 22:48:00

Udělali jsme tečku za Hněvotínem

Udělali jsme tečku za Hněvotínem

Komentář na facebookovém profilu k hlasování zastupitelstva Olomouckého kraje k stavbám na orné půdě

 Po dnešním hlasování zastupitelstva Olomouckého kraje už je definitivně jasné, že 42 ha nejlepší zemědělské půdy u Hněvotína zůstane i nadále ornou půdou!

Jsem hrozně rád, že se to již podařilo definitivně uzavřít. Betonu se fakt nenajíme a kraj má více než dostatek jiných ploch pro případné průmyslové zóny, ať už v rámci brownfieldů či současných zón. Není proto důvod stavět na nejlepší půdě!

Tímto hlasováním jsme také naplnili jednu z důležitých priorit našeho programu Spojenci - Koalice pro Olomoucký kraj (ZDE). Lokalita u Hněvotína byla totiž definitivně vyřazena ze strategických ploch a jako s případnou průmyslovou zónou s ní již tedy Olomoucký kraj dále nepočítá.

Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří jste byli aktivní, mluvili o kauze Hněvotín se svými blízkými, podepisovali petice a jinak se snažili o zachování naší nejlepší půdy. Moc si toho vážím a jsem rád, že se naše společné úsilí vyplatilo.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama