Ing. Michael Canov

  • SLK
  • Liberec
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

15.11.2019 13:56:25 - mykeš

30 let od revoluce

Mnoho průzkumů ukazuje, že většina lidí není spokojena s tím, kam jsme to za 30 let dopracovali. Mě by zajímalo, zda jste se nad tím zamýšlel proč, a zda z toho vyvodíte nějaké důsledky? Nebo si také jako někteří myslíte, že až vymře generace lidí, co socialismus pamatují, změní se i většinový názor? Ale co když je dnešní mládež jen plná entuziasmu, jak to u mladých bývá. Co když i oni budou za 30 let systémem, v kterém žijí znechucení? Třeba dnes mě šokoval názor Hamáčka, že diskuze na FB je ohrožením demokracie. Jak může být svobodná diskuze ohrožením demokracie? Není to přesně naopak? PS: Nemyslíte, že příčina je i v tom, že těmi, kdo dnes o stav naší politiky, demokracie, ústavnosti pochybují, řada politiků opovrhuje a nebaví se s nimi? Stačí se podívat na statistky odpovědí na jejich profilu. Málo kdo má odvahu se s lidmi bavit a jestli se nebaví zde, dost pochybuji, že navštěvují nějaké protestní akce – většinou se účastní jen akcí typu demonstrace spolku Milion chvilek. Mikuláš

Odpověď

15.11.2019 16:13:35 - Ing. Michael Canov
Dobrý den,samozřejmě že to mohlo být po 30 letech lepší. Ale mohlo to být i horší. Při pohledu vzad je snadné být generálem po bitvě. Navíc každý byl před 30 lety o 30 let mladší a tak si dobu před 30 lety mnozí idealizují. Myslím si, že za 30 let je pravděpodobné, že průzkum dopadne obdobně. 
Ohledně Vašeho názoru na názor pana Hamáčka s Vámi souhlasím.  
Nemyslím si, že politici (většinově) těmi, kdo chtějí diskutovat, opovrhují. Nevím ale, proč řada z nich, jak píšete,  neodpovídá zde na svých profilech a pátrat po tom nehodlám. 
Ke stavu společnosti po 30 letech mám zde na PL z poslední doby dvě vyjádření. Pokud Vás mé názory zajímají  podrobněji, můžete si je zde vyhledat. .