Ing. Pavel Kováčik

  • KSČM
  • Vysočina
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.07.2020 22:23:12

Noční můra vlakové dopravy

 Noční můra vlakové dopravy

Nehody na železnici jsou příliš časté. V první řadě bych chtěl vyjádřit účast všem, kteří byli v posledním měsíci zraněni při nehodách na železnici a popřát jim brzké uzdravení.

Rodinám zemřelých pak soustrast nad ztrátou blízkých. Série neštěstí je varující. Čtyři nehody v průběhu deseti dnů by měly přinutit zodpovědné pracovníky k důkladnému zamyšlení. Hovoří se převážně o lidském selhání. Toto musí mít ale své důvody. Odborníci diskutují o možné únavě či nedostatečné zkušenosti strojvedoucích. Přetížení lidí, nedostatek odpočinku, stres, to mohou být příčiny těchto katastrof. Je nutné brát v potaz i to, jak velký podíl má i míra elektronických zabezpečovacích systémů a jaká je jejich reálná funkčnost. Nároky na strojvůdce v případě tratí, které nejsou elekronikou zabezpečené, jsou vysoké. Takových tratí je v naší republice značné množství. Ministr Havlíček by tento neutěšený stav měl začít urychleně řešit a to jak po technické stránce, tak i s ohledem na pracovní zatížení strojvedoucích. Lidský faktor nelze pominout, ale je nutné prověřit, jak vysoké je zatížení lidí a zda doba odpočinku mezi jednotlivými směnami je adekvátní. Odpovědnost, kterou mají strojvedoucí za životy pasažérů, je obrovská. Železniční doprava má u nás dlouholetou tradici a bezpečnost je na prvním místě. Nechceme se přece bát nastoupit do vlaku. Tragická srážka vlaků v Českém Brodě by měla být výstrahou pro všechny zodpovědné pracovníky. Důvod, proč vlak projel patrně na červenou, se šetří. Desítky zraněných a mrtvý strojvedoucí...bilance, která by se neměla opakovat.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama