Ing. Pavel Kováčik

  • KSČM
  • Vysočina
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,48. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16. 10. 2019 17:20:02

Šiju si botičky, že ne?

 Šiju si botičky, že ne?

Všimli jste si, kolik kdysi prosperujících podniků zmizelo v propadlišti dějin či různých privatizátorů majících jediný cíl, získat peníze za každou cenu?

Před pár dny jsem nechtíc vyslechl rozhovor dvou mladých maminek: „Víš, kolik stojí pro Pavlíka boty na zimu?“ Druhá: „Ani se neptej, máš jen Pavla, ale já musím koupit pro dvě děti.“ Mimoděk jsem si uvědomil, že dětská obuv se u nás vyráběla velmi kvalitní, jenže přišla privatizace a posléze krach. Dnes mámy kupují dětem boty na tržištích, což je risk, a může dítěti nohu zničit, v internetových obchodech nabídka většinou zahraniční produkce je sice rozmanitá, ale i drahá. Abychom od těch bot neutíkali. Bývalo u nás i několik obuvnických učilišť. Dnes je tomu bohužel jinak. Obuvníka, aby člověk lupou pohledal, a tak nezbývá, než doufat, že doba podivných privatizací je za námi a lidé opět objeví kouzlo poctivého řemesla, třeba zrovna toho ševcovského. Někdy v tom vzpomínání je nejen nostalgie, ale i kus tvrdé pravdy, že ne vše se povedlo. Generace našich dětí a vnoučat žije dneškem, ale je dobré vědět, jak si někteří upravili svobodu a demokracii k obrazu svému nebo těch, kteří nám tu nově vládli. Modrý pták rozepjal svá křídla a vyvolení mohli vše. Výsledkem jsou pozůstatky této moci, které řešíme dodnes. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout