Ing. Pavel Šrámek, MBA

  • APB
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.05.2021 10:49:38

Pro člověka je nejlepší plnohodnotná čerstvá lokální potravina

Pro člověka je nejlepší plnohodnotná čerstvá lokální potravina

Lidé mají dnes informace o tom, co se děje v politice, jaký je nejnovější typ mobilu či nejnovější trend v oblékání.

Bohužel se ale setkávám s tím, že nemají ani ty nejzákladnější znalosti o tom, co denně jedí, jaký je rozdíl mezi trvanlivou a čerstvou potravinou, co je pro tělo prospěšné a co ne.

Reklamy v televizi jim to neřeknou, protože tam je vše vždy naprosto skvělé a geniální. Asi se shodneme, že čerstvé potraviny jsou prospěšnější lidskému organismu než konzervované. 

A proč? Pro člověka je nejlepší plnohodnotná čerstvá lokální potravina, která necestuje stovky kilometrů a nemá trvanlivost měsíce i roky. Vzniká blízko nás a je tedy nejpřirozenější pro náš organismus. Tyto lokální potraviny posilují náš imunitní systém daleko více než jakákoliv trvanlivá potravina. Ta totiž aby byla trvanlivá, obsahuje celou řadu látek – stabilizátorů, konzervantů apod. Zatímco potravina, vyrobená za humny a do pár dnů prodaná tyto látky, často při větší konzumaci škodlivé, nepotřebuje. 
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama