Ing. Tomáš Jirsa, MBA

  • Český Krumlov
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,1. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.08.2020 16:30:48

Trochu varuji do budoucna před inflací lidskoprávních usnesení ke světovým děním

Trochu varuji do budoucna před inflací lidskoprávních usnesení ke světovým děním

Projev na 26. schůzi Senátu dne 12. 8. 2020 k návrhu usnesení k situaci v Bělorusku po prezidentských volbách

Vážený pane předsedající, dámy a pánové, já budu trochu kritičtější. Předně řeknu, já tomu rozumím. Budu hlasovat pro. Bělorusko je nám velmi blízké, běloruština a čeština jsou si velmi podobné, první běloruská bible byla tištěna v Čechách, všemu tomu rozumím. Na obranu toho, co řeknu nadále, řeknu, že jsem pravděpodobně, a nechci se chlubit, jediný, který zaměstnával jako svého asistenta tady v Senátu několik let jednoho z běloruských prezidentských kandidátů, který musel emigrovat. Pořád mám úzké vztahy s běloruskou opozicí.

Znovu říkám, pro tohle usnesení budu hlasovat, ale minule jsme přijímali usnesení o genocidě Arménů. Pak jsme přijímali usnesení o tom extradičním zákonu v Hongkongu. Trochu varuji do budoucna kolegy, všechny nás, před takovým tím aktivismem a inflací těch lidskoprávních usnesení ke světovým děním, protože ve světě se denně děje mnoho nespravedlností. Popravují se nevinní lidé. Je množství nedemokratických režimů, která porušují lidská práva. Znovu říkám, budu pro to usnesení hlasovat, ale do budoucna zvažujme všechna další usnesení, která mají napravovat mezinárodní křivdy, které se dějí každý den. Bohužel tedy, děkuji.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama