Ing. Veronika Vrecionová

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.06.2020 20:20:00

Chamtivost českého premiéra ohrožuje zájmy ČR

Chamtivost českého premiéra ohrožuje zájmy ČR

Poslanci E dnes projednají rezoluci, která důrazně odsuzuje jednání českého premiéra Andreje Babiše. Považují za nepřijatelné, že osoba, která ovlivňuje nastavování pravidel pro čerpání dotací, zároveň čerpá desítky miliard eur na těchto dotacích.

 Z pozice stínové zpravodajky frakce EKR se na znění rezoluce podílela i europoslankyně Veronika Vrecionová. „Při vyjednáváních jsem se snažila, aby rezoluce neútočila na Českou republiku jako celek, ale zaměřila se na konkrétní problémy a zneužívání moci Andrejem Babišem." Rezoluce také obsahuje tři směry, kterými se český premiér může vydat, aby svůj střet zájmů odstranil. „Andrej Babiš má na výběr rezignaci, prodej firem, nebo co je úplně nejjednodušší – přestat čerpat dotace. Jeho chamtivost a touha získat pro své podnikání každé euro poškozuje zájmy České republiky. Těžko si představit, jak lze vyjednávat například víceletý finanční rámec s cílem získat pro ČR více peněz na investice, a zároveň být největším příjemcem těchto dotací,“ uvedla Vrecionová.

Návrh rezoluce, na kterém se shodlo 6 frakcí Evropského parlamentu, také poukazuje na potřebu zavést institut tzv. finálního beneficienta, nebo omezit maximální množství dotací, které může daný subjekt pobírat.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama