Ing. Veronika Vrecionová

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.01.2020 19:43:00

Nemyslím, že regulace ze strany EU je nutná

Nemyslím, že regulace ze strany EU je nutná

Komentář na facebookovém profilu k návrhu rezoluce o zavedení povinnosti jednotných nabíječek pro mobilní telefony.

Ve středu budeme v Evropském parlamentu hlasovat o rezoluci, kterou chce Parlament vyzvat Evropskou komisi, aby zavedla povinnost jednotných nabíječek pro mobilní telefony a další zařízení.

Tento návrh pravděpodobně (ještě to budeme naposledy řešit s kolegy ve frakci) nepodpořím.

Samozřejmě, taky mě štve, když s každým novým telefonem domů přibude nová nabíječka a tu starou fungující můžu akorát vyhodit. Když potřebuji nabít telefon, hledám u kolegů takovou, která bude pasovat k mému telefonu atd..

ALE...

Různé konektory (protože o ty hlavně jde) mají různé funkce, jak se postupně vyvíjely. Inovace přináší jejich vylepšení. Co dříve fungovalo pouze jako kabel pro přenos dat, nyní zároveň nabíjí oběma směry a umožňuje připojení dalších zařízení. A navíc s postupujícím vývojem dochází ke zmenšování těchto konektorů. S pevně stanoveným jedním typem takové inovace odpadnou. Výrobci nebudou mít motivaci inovovat, protože nebudou mít možnost nový typ uvést do praxe - a tím získat výhodu před svými konkurenty.

Navíc si nemyslím, že regulace ze strany EU je nutná. Už nyní většina výrobců používá nejmodernější typ konektoru USB-C. A jde to i bez nařízení.
Jak byste hlasovali Vy?


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama