Ing. Veronika Vrecionová

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.04.2020 11:49:00

Pro udržení malých farmářů je potřeba obnovit prodej potravin na trzích

Pro udržení malých farmářů je potřeba obnovit prodej potravin na trzích

Velké množství malých českých farmářů je závislé na přímém prodeji svých výrobků přímo ze dvora nebo na farmářských trzích. Pokud vláda tento způsob prodeje brzy neobnoví, hrozí, že farmáři přestanou dané produkty pěstovat.

„Venkovní prodej je z pohledu přenosu koronaviru bezpečnější než prodej v uzavřených obchodech. Apeluji na vládu, aby tento prodej při stanovení jasných bezpečnostních podmínek (např. fyzické oddělení prodávaného zboží od zákazníků, pravidelná dezinfekce prodejního pultu atd.) co nejdříve povolila,“ uvádí předsedkyně Spolku pro obnovu venkova a europoslankyně Veronika Vrecionová.

„Velká část malých rodinných farem je na tomto způsobu prodeje závislá. Jestliže nebudou mít perspektivu odbytu svých výrobků, například zeleniny, omezí její pěstování, což bude mít negativní dopad na jejich finanční situaci. A zároveň klesne domácí produkce a zvýší se potřeba dovozu, což v době uzavřených hranic může znamenat nedostatek určitých druhů potravin. Nevidím důvod, proč by tento zákaz měl i nadále platit,“ dodává Vrecionová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama