Ing. Veronika Vrecionová

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.11.2020 18:49:00

Umožnění prodeje potravin v obchodech je potřebnější než dotace

Umožnění prodeje potravin v obchodech je potřebnější než dotace

Vláda projednala národní dotační programy do zemědělství pro rok 2021 v celkové výši 3,8 mld. Kč. Mimo jiné má směřovat 0,5 mld. Kč na podporu zpracování zemědělských produktů nebo 155 mil. Kč na poradenství a vzdělávání.

 Pokud ale vláda bude nadále zakazovat zemědělcům zboží prodávat, dotace nepomůžou.

„Čím více zboží zemědělci prodají, tím méně mimořádných dotací budou potřebovat. Takovou základní poučku ale vláda nechápe. Minulý týden zcela nelogicky zakázala nedělní prodej, výrazně omezila farmářské trhy, což jejich fungování na mnoha místech úplně znemožnilo, a dnes naopak přichází s plánem na národní dotace ve výši téměř 4 mld. Kč,“ uvedla předsedkyně Spolku pro obnovu venkova a europoslankyně Veronika Vrecionová.

„Vyzývám proto vládu, aby své kroky přehodnotila. Aby znovu umožnila nedělní prodej minimálně v malých obchodech a zároveň upravila regulace farmářských trhů tak, ať je jejich organizace fakticky možná. Pokud tomuto fungování sama nerozumí, může je konzultovat s řadou asociací, které se těmto činnostem věnují,“ dodala Vrecionová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama