Ing. Vladimír Novotný

  • ČSSD
  • Vysočina
  • vicehejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,06. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11. 5. 2015 20:58:00

Naplněnost krajského rozpočtu poznamenávají propady ve výběru daní

Naplněnost krajského rozpočtu poznamenávají propady ve výběru daní

Kraj Vysočina čelí propadům ve výběru a přerozdělení sdílených daní. Meziroční rozdíl činí více než 100 milionů korun. Pokles je zřejmý především ve výběru daně z přidané hodnoty a daní z příjmů právnických osob.

„Od začátku letošního roku vnímáme propady ve výběru a přerozdělení sdílených daní, který se nepříznivě podepisuje na straně příjmů krajského rozpočtu. Pokles je zřejmý především ve výběru DPH a daní z příjmů právnických osob,“ upozorňuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a předseda Klubu zastupitelů ČSSD Vladimír Novotný. Ještě koncem března 2015 měl Kraj Vysočina na svých účtech o 129,5 miliónu méně sdílených daní než ve stejném období roku loňského. Podle slov Vladimíra Novotného není hospodaření kraje ohroženo, propad příjmů mírně vykompenzoval dubnový příspěvek.

V současné době je krajský rozpočet na 91,3% loňského stejného období. Ve sledovaném období by poměrné plnění daňových příjmů mělo činit více než 33% tj. 1,1 miliardy korun. Skutečnost je taková, že plnění daňových příjmů je o 2,6 miliónu nižší. Existuje ale ještě jeden pohled na sdílené daně přerozdělené státem právě Kraji Vysočina. Oproti prvním čtyřem měsícům roku 2014 je na účtech kraje stále o 106 miliónů korun sdílených daní méně. „Fakt, že je Kraj Vysočina při sestavování rozpočtu dlouhodobě opatrný a příjmy nenastavuje automaticky podle reality, ale podle minulých rozpočtů, se vyplácí. Vedení Kraje Vysočina sleduje pečlivě veškeré kroky ministerstva financí, které by konečně mohly zúročit efekt oživené ekonomiky v lepším výběru DPH. Rozhodující nejen pro kraje bude červnový výběr, kdy budou podávána daňová přiznání právnických osob s odloženou daňovou povinností,“ říká Vladimír Novotný

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout